קידום אתרים
קידום אתרים בגוגל אופטימיזציה שיווק באינטרנט המלצות מיקומי לקוחותינו מי אנחנו צור קשר
   

חדשות

שתפו עם החברים


חדשות בראי קידום אתרים -


מהי עוצמתם של אתרי החדשות במנועי החיפוש?

אתרי חדשות בארץ הם האתרים הוותיקים והחזקים ביותר ברשת האינטרנט המקומית. הכוונה היא לפורטלים גדולים כמו: Ynet, וואלה!, נענע NRG ודומיהם.

מבחינת מנועי החיפוש, יש לאתרים אלו כוח אדיר. אלו האתרים הוותיקים ביותר (הראשונים!), יצרני התכנים הפעילים ביותר וחשוב מכל – אלו האתרים שמנקזים לתוכם הכי הרבה תנועת גולשים ביום.

בתקופה ממוצעת, יש באתרי חדשות כמו Ynet תנועה של כמיליון גולשים ייחודיים ביום. בתקופה מעט חמה יותר מבחינה ביטחונית, המספרים יכולים לקפוץ גם ב-40%. מנועי החיפוש מבינים שמדובר בצומת מרכזי ברשת המקומית ולכן דירוג האתרים גבוה כל כך.


האם אתרי חדשות משתמשים בשירותי קידום אתרים?

עד לפני שנה-שנתיים, אתרי חדשות גדולים לא השתמשו בשירותים של חברות קידום אתרים. האמת היא שבאמת לא היה בכך צורך גדול. אתרים אלו נהנו מתנועת גולשים אוטומאטית, שכן הם היו בדף הבית של המוני גולשים.

בזמנו דובר על עסקאות שונות שנעשו ברמת החומרה. כלומר אנשים היו קונים מחשבים חדשים עם דף בית שהוגדר באופן אוטומאטי. גולשים מעט פחות מתוחכמים היו "שבויים" בתוך התפיסה שפורטל החדשות הוא האינטרנט עצמו.


גוגל חוללה מהפכה בהרגלי הגלישה שלנו

אולם ככל שהתעצם השימוש בגוגל, הרגלי הגלישה שלנו החלו להשתנות. לא רק שאנשים רבים העדיפו את גוגל כדף הבית שלהם, אנשים התחילו לצאת מהפורטלים ולחפש תכנים באופן אקטיבי. נוצר מצב אבסורדי בו מי שחיפש מושג כלשהו בגוגל – כמעט אף פעם לא הגיע אל האתרים הגדולים ביותר. מה שמוביל אל השאלה הבאה...


האם אתרי חדשות צריכים קידום אתרים?

הייתם מצפים שבמאמר מסוג התשובה תהיה כן. אלא שבסופו של דבר, האתרים הגדולים לא זקוקים בהכרח לקידום אתרים אקטיבי. מה שנדרש הוא אופטימיזציה יסודית ברמת הקוד. למה הכוונה?

יש לתכנן את קוד הפורטלים כך שיהיה מותאם לסריקת מנועי החיפוש. יש לתכנן את האתרים כך שגוגל יבין בדיוק לאילו תחומים הם רלוונטיים ומהם התכנים הכי מעניינים והכי ייחודיים בכל פורטל.

לאתרי חדשות מסוג זה יש הרבה מאד עוצמה מבחינת קידום אתרים. האתגר השיווקי הגדול הוא לדעת לנהל את העוצמה הזו בצורה נכונה. התחום של קידום אתרים אקטיבי (בניית קישורים) הופך פחות רלוונטי עבור אתרים מסוג זה.


דוגמא מהשטח -

לפני כשנה, בחר אתר וואלה! לבנות עמודי תגיות (עמודים המרכזים אינפורמציה בנושא ממוקד כמו גלעד שליט). מבנה הקוד של כל תגית נבנה בצורה נכונה והתוצאות לא איחרו לבוא.

כיום התגיות של וואלה! מדורגות גבוה מאד במגוון מושגי חיפוש. התוצאות הושגו באמצעות אופטימיזציה בלבד וללא כל שימוש בבניית קישורים. ככה עובדים נכון.


 
צור קשר    03-5188848
054-2478838